Kolejna aplikacja mobilna – AAMS SUM

Nasz Uniwersytet wzbogacił się o nową aplikację mobilną. Tym razem to AAMS SUM przygotowany na urządzenia z systemem Android. AAMS to oczywiście Annales Academiae Medicae Silesiensis – czasopismo wydawane przez Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach. Aplikacja ma za zadanie poszerzyć i uatrakcyjnić dostęp do otwartego zbioru artykułów publikowanych w AAMS ale również promować samo czasopismo i poszczególne artykuły w mediach społecznościowych.

Aplikacja została zbudowana w oparciu o pozyskane przez Dział Wydawnictw i Centrum Informatyki i Informatyzacji środki finansowe z programu ministerialnego DUN (Działalność Upowszechniająca Naukę – program Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego). Co potrafi AAMS SUM?

Przede wszystkim w łatwy i przyjazny funkcjonalnie sposób można przeglądać opublikowane w czasopiśmie artykuły. Są one posortowane zgodnie z rokiem wydania ale również można je wyszukiwać z wykorzystaniem wbudowanej wyszukiwarki po indeksie autorów, tytułów oraz słów kluczowych. Każdy z artykułów można czytać online lub pobrać go na swoje urządzenie – w tym przypadku istnieje możliwość pobrania jednego z trzech formatów: PDF, ePUB oraz Mobi – w zależności od potrzeb i preferencji użytkownika. W trakcie czytania artykułów można dodawać do nich zakładki, które pozwalają na szybki powrót do miejsca oznaczonego w tekście. Najciekawsze z punktu widzenia odbiorcy artykuły może on dodawać do grupy tzw. ulubionych. Co ważne, każdy artykuł można polecić za pomocą przyjaznych odnośników do znajomych w mediach społecznościowych.

Zachęcamy do korzystania z aplikacji i dzielenia się informacją o niej. Aplikacja jest dostępna w usłudze Google Play po wyszukaniu frazy „aams sum” lub po wybraniu linka: https://goo.gl/fFyPn2